1,5 Milyar Facebook Kullanıcısının Verileri Satışa Çıkarıldı

0
1098
facebook kisisel verileri satisa cikarildi

Facebook kullanıcılarının verileri, internette satışa çıktı. 1,5 milyar Facebook hesabının ele geçirildiği iddiasından hemen sonra kullanıcıların kişisel verilerinin internette satışa çıktığı duyuruldu.

Facebook, dün akşam saatlerinde başlayıp uzun saatler boyunca devam eden erişim sorunuyla gündem oldu. Şirketin bünyesindeki WhatsApp ve Instagram’a da erişim sağlanamadı. Büyük kesintinin yaşandığı saatlerde bir diğer gündem konusu da Facebook verilerinin internete saçıldığı ve satışa çıkarıldığı oldu.

Bir hacker forum sitesinde 1,5 milyar Facebook kullanıcısının verilerinin ele geçirildiğine dair bir gönderi paylaşıldı. Bu gönderi, 22 Eylül tarihinde paylaşılmış. Sitedeki yazılanlara göre bu veriler şu an satışta. Hacker, 1,5 milyar Facebook hesabının birçok türde verisini elinde tuttuğunu iddia ediyor.

facebook verileri satisa cikarildi

Kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, konumu, cinsiyeti, kullanıcı adı ve hesap numarası bu veriler arasında yer alıyor. Her 1 milyon kullanıcıya ait veriler için 5 bin dolar isteniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz