Saatler Süren Facebook Kesintisi Neden Yaşandı? İşte Şirketten Açıklamalar!

0
1111
facebook kesintisi aciklama

Facebook, tarihinin en uzun erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın saatler boyunca çöküşüne neden olan soruna dair şirketten açıklama geldi.

Dün akşam saatlerinden itibaren sosyal medya platformlarına uzun saatler boyunca erişim sağlanamadı. Facebook, WhatsApp ve Instagram’da uzun süre akış yenilemedi. Peki bu erişim sorununun nedeni nedir? Şirket, CTO ( Baş Teknoloji Sorumlusu)’su global kesintiyle ilgili açıklama yaptı.

Facebook, Instagram, WhatsApp Çöktü

İlk saatler konuyla ilgili sessizliğini koruyan şirket, kullanıcıların da haklı tepkisi üzerine açıklama yaptı. Kesintinin nedenini açıklayarak tüm Facebook kullanıcılarından yaşanan sıkıntıyla ilgili özür diledi. Şirketin CTO’su kesintinin ağ sorunlarından kaynaklandığını belirtirken ekiplerin hata ayıklamak ve geri yükleme yapmak için çok hızlı çalıştığını ifade etti.

Şirketin açıklamasında ayrıca siber saldırı ihtimalinin de kontrol edildiği ve bunun şimdilik olası gözükmediği de yer aldı. Uzun saatler sonrasında erişim sorunu ortadan kalktı ancak Facebook CTO’sunun açıklamalarının kullanıcıları pek de tatmin etmediğini görebiliyoruz. Sosyal medya paylaşımlarında çeşitli teoriler ve iddialar konuşuluyor.

Peki, siz bu küresel erişim sorunu ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz