Yeni Fotoğraf Trendi Photo In Motion

0
12551
photo in motion

Hareketli fotoğraflarla Instagram gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla karşılaşıyoruz. Üstelik fotoğrafları tasarlayan kişiler bunu hangi uygulamayla yaptığını asla söylemiyor. Konuyu sizler için detaylı olarak araştırdık. Hareketli fotoğraflar yapmak için birçok yöntem bulunuyor. Eğer tasarım uzmanıysanız Adobe After Effects gibi programları tercih edebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden kullanılabilen birçok program var. Fakat grafikerlikten uzaksanız bu programları indirmek ve öğrenmek uzun bir süreç alacaktır. Bunun yerine mobil uygulamaları tercih edebilirsiniz. Yeni trend olan hareketli fotoğraflar için harika bir uygulama keşfettik.

Photo In Motion uygulaması tam aradığınız uygulama. Son derece kolay anlaşılır tasarımı sayesinde fotoğraflarınızı hareketli hale getirebilirsiniz. Eğer doğa manzaraları çekmekten hoşlanıyorsanız bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz. Örneğin çektiğiniz bir deniz manzarasında hareketli deniz dalgaları yaratabilirsiniz. Hadi o zaman Photo In Motion uygulamasıyla tanışalım!

Uygulamayı kullanmak için ilk olarak Play Store mağazasından indirmelisiniz. Eğer iPhone kullanıyorsanız kötü bir haberimiz var. Ne yazık ki bu uygulama henüz App Store üzerinde yok. Umarız ki yakın zamanda oraya da gelecektir. Uygulamanın diğer aşamasına geçelim. Öncelikle kayıt olmanıza gerek yok. Kullanmaya başlamak için galeriden daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı seçin. Fotoğraf üzerinde hareketlendirmek istediğiniz kısımları işaretleyici ile belirleyin. Bu kısmı daha çok rota çizmek gibi düşünebilirsiniz. Örneğin bir bulutu sağa hareket ettirmek istiyorsanız bulut üzerinde sağa doğru bir çizgi çizmeniz gerekiyor.

Hareket edecek kısımları seçerken sabit durmasını istediğiniz kısımlar olabilir. Bunları tekrar düzeltme işlemiyle halledebilirsiniz. Bir başka seçenek olarak sabit duracak olan kısımları seçin. Böylelikle profesyonel bir hareketli Instagram fotoğrafı yaratabilirsiniz. Photo In Motion uygulamasını kullanmak işte bu kadar kolaydır.

Neden Sevdik?

  • Uygulama kolay ve anlaşılır türden tasarlanmış.
  • Galerinizde geçmiş zamanda çektiğiniz fotoğrafları hareketlendirebilirsiniz.
  • Profesyonel animasyonlar tasarlayabilirsiniz.
  • Ücretsiz oluşu son derece avantajlı.
  • Maske aracı ile birçok efekt seçeneğinden yararlanabilirsiniz.
  • Cihazınızın depolama alanında çok az yer kaplar.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim!

– Telefonumda ne kadar yer kaplar?
4.1 MB

– Türkçe dil seçeneği var mı?
Hayır

– Uygulama içi satın alma var mı?
Evet

– Kullanmak için oturum açmak gerekir mi?
Hayır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz