WhatsApp’ın Kullanıcı Sayısı 2 Milyara Ulaştı!

0
1149
whatsapp kullanici sayisi 2 milyar

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan  WhatsApp, hızla büyümeye devam ediyor. Popüler platformun resmi internet sitesinde, dünya genelinde kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığı duyuruldu.

WhatsApp, hemen herkesin günlük hayatında gerek mesajlaşmalarla gerek görüntülü konuşmalarla iletişim kurduğu, dünyanın en yaygın olarak kullanılan uygulamalarından biri. Uygulamanın 2 milyar kullanıcıya ulaştığının duyurusu da bu kadar yaygın olarak kullanılması yönüyle beklenilen bir büyüme olarak görünüyor. 2014 yılında Facebook’un çatısı altına geçen WhatsApp, 2016 yılında 1 Milyar, 2018 yılında da 1,5 milyar kullanıcıya sahipti. Bu gelişmelein en büyük nedenlerinden birinin, platformun uçtan uca şifreleme yöntemini kullanması ve güvenliğe öncelik tanıması diyebiliriz.

Facebook’un içinde bulunduğu skandallar sonrası bazı kullanıcılar gizlilik ve güvenlik konusunda tedirgin olsa da şirket tarafından yapılan açıklamada kullanıcı güvenliğinin önemli bir yerde tutulduğu, Bu nedenle WhatsApp kullanılarak gönderilen her bir özel mesaj koşulsuz olarak uçtan uca şifreleme ile korunur. Güçlü şifreleme, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz bilgileri güvende tutan ve sizi bilgisayar korsanlarından ve suçlulardan korumaya yardımcı olan kırılmaz dijital bir kilit gibi çalışır. Mesajlar yalnızca telefonunuzda tutulur ve biz dahil başka hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez. Özel görüşmeleriniz sizinle kalır.” sözleriyle ifade edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz