WhatsApp, Yüksek Kalitede Fotoğraf Gönderimini Destekleyecek

0
1195
whatsapp yuksek kalitede fotograf gonderimi

WhatsApp’ın yeni özelliği, kullanıcıların önemli bir sorununa çözüm oluyor. WhatsApp kullanıcıları artık fotoğraf veya video paylaşırken kalite ayarını seçebilecekler. Yüksek kalitede paylaşım yapmak mümkün olacak.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta fotoğraf gönderimi, kullanıcılar için sorun olabiliyor. Cihazınızdaki yüksek kalitede olan bir fotoğrafı WhatsApp’tan gönderdiğinizde fotoğrafın kalitesi düşüyor. İşte bu soruna çözüm olarak yeni bir özelliğin yolda olduğunu söyleyelim.

Yeni özellik henüz test aşamasında. Özelliğin test edildiği yeni beta sürümünde fotoğraf ve videoların kalitesi manuel olarak ayarlanabiliyor.  Bu sayede fotoğraf ve videoları, istediğiniz kaliteyi seçerek gönderebileceksiniz.

whatsapp fotograf kalitesi

Yeni özelliği kullanarak paylaşım yapacağınız zaman karşınıza üç seçenek gelecek. Bunlar; otomatik, en yüksek kalite ve veri tasarrufu modu. Bu seçenekler arasından hangisini seçerseniz ona göre sıkıştırma oranı uygulanacak. Özelliğin yakın zamanda tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz