WhatsApp, “Süresi Dolan Mesajlar” Özelliğini Test Ediyor

0
898
whatsapp suresi dolan mesajlar

WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik, kullanıcıların mesajlarının bir haftalık sürenin ardından otomatik olarak silinmesini sağlayacak.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yıl içinde birçok farklı özellikle karşımıza çıkan platformun yeni özelliği de test edilmeye başlandı. “Süresi dolan mesajlar” adlı yeni WhatsApp özelliği, kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine odaklanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellik sayesinde süresi dolan mesajlar otomatik olarak sohbetten silinecek.

suresi dolan mesaj ozelligi

Yeni özelliği kullanan kullanıcıların mesajları, belirli bir süre geçtikten sonra silinmiş olacak. WhatsApp’ın rakipleri Signal ve Telegram’da bu özellik, birkaç saniye ile bir hafta olarak otomatik silinme seçenekleriyle sunuluyor. İddiaya göre WhatsApp ise bu süreyi sadece bir hafta olarak sınırlandıracak.

Süresi dolan mesajlar özelliğini, grup sohbetlerinde yalnızca yöneticilerin kullanabileceği belirtiliyor. Test aşamasında olan yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz