WhatsApp Para Transferi Özelliği Kullanıma Sunuldu

0
1145
whatsapp para transferi ozelligi

WhatsApp, bir süredir üzerinde çalıştığı para transferi özelliğini yayınlandı. Brezilya’da kullanıma sunulan WhatsApp’ın yeni özelliği, kullanıcıların uygulama içi para transferi yapmalarını sağlayacak.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bir süredir test ettiği uygulama içi para gönderme özelliğini yayınladı. Brezilya’da kullanıma açılan yeni özellik sayesinde kullanıcılar kolaylıkla para transferi yapabilecekler. Bireysel kullanıcılar, para transferinde herhangi bir ücret ödemeyecek. Kurumsal hesaplardan ise belirli bir işlem ücreti alınacak.

whatsapp para transferi gorsel

WhatsApp’ta para gönderme işlemini yapmak için kredi kartının ya da banka kartının hesabınızda kayıtlı olması gerekiyor. Miktarı belirleyerek parmak izi ya da pin kodu aracılığıyla para gönderimini güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

WhatsApp, Brezilya’da 10 milyondan fazla KOBİ olduğunu ifade ederek bu özelliğin ilk olarak Brezilya’da kullanıma sunulduğunu açıkladı. Bu firmaların kolay bir şekilde ödeme alabilmesi için uygulama içi para transferi özelliğinin faydalı olması bekleniyor. Yeni özelliğin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz