WhatsApp, Güvenlik Önlemlerini Artırıyor

0
597
whatsapp guvenlik onlemi

WhatsApp’ta güvenlik önlemleri artırılıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp kullanıcıları, masaüstü uygulaması ve web sürümünde iki adımlı doğrulama özelliğini kullanabilecek.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güvenlik konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Özellikle gizlilik ilkeleriyle ilgili değişiklikten sonra birçok kullanıcı kaybeden şirket, güvenlik odaklı yeni eklentiler geliştirmeye çalışıyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilerde, WhatsApp masaüstü uygulamasına ve web sürümüne iki adımlı doğrulama ekleneceği ortaya çıktı. İki adımlı doğrulama önleminin ardından kullanıcılara çok cihaz kullanımı konusunda güvenilirlik sağlanacak.

whatsapp guvenlik

WABetaInfo’nun paylaşımında şunlar da yer alıyor:

“WhatsApp hesabınızın kaydı yapıldığında 6 haneli kodu girdikten sonra hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN istenecektir. WhatsApp, iki aşamalı doğrulamayı her yerde yönetmeyi kolaylaştırmak istiyor. Bu nedenle gelecekteki bir güncellemede bu özelliği web/masaüstü istemcisinde sunmaya çalışıyorlar.

Web/masaüstü istemcisinde iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkün olacaktır. Bu, özellikle telefonunuzu kaybettiğinizde ve PIN kodunuzu hatırlamadığınızda çok önemlidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz