U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması

0
1866
u-dictionary sozluk uygulamasi

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında artık farklı dildeki kelimelerin anlamlarını, akıllı telefonlarımızdan anında öğrenebiliyoruz. Üstelik bunun için internete girip kelimeleri tek tek aratmanıza gerek olmuyor. Geliştirilen sözlük uygulamaları sayesinde yabancı dillerdeki bilmediğiniz sözcükleri kolaylıkla kendi dilinize çevirebiliyorsunuz. Birçok yabancı dil için sözlük uygulamaları mevcut. Ancak biz sizler için özellikle evrensel dil olarak kabul edilen, hepimizin her yerde karşısına çıkan İngilizce için oldukça iyi çalışan uygulamalardan birini inceledik. U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması, basit bir sözlüğün ötesinde sunduğu farklı özelliklerle oldukça gelişmiş bir uygulama. Peki bu uygulamada farklı olarak neler bulabilirsiniz? Hemen detaylardan bahsedelim.

U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması, seçilen iki farklı dil arasında sözcük, cümle, diyalog çevirisi yapan bir uygulama. İngilizceden çevirilere baktığımızda başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Ancak dediğimiz gibi uygulamayı başka dillerin çevirileri için de kullanabilirsiniz. Uygulamanın ayrıcalıklı özelliklerinden biri, herhangi bir metin üzerinde çalışırken ya da dışarıda herhangi bir yazı gördüğünüzde fotoğrafını çekerek çevirisini görebilmeniz. Çalışma esnasında ya da seyahatlerinizde çeviri ihtiyaçlarını karşılayacak olan uygulama, sesli çevirileriyle de size yardımcı oluyor.

Kullandığınız Uygulamalarda Anında Çeviri Yapın

U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması ile tüm mesajlaşmalarınızda artık daha rahat olacaksınız. Uygulama, sihirli çeviri özelliği sayesinde yabancı dilde sohbet ederken kelimeleri, cümleleri anında çevirebilme imkanı sağlıyor. Hatta uygulamanın bu özelliğini sadece uygulamalarda değil, ekranınızda yer alan her şey için kullanabiliyorsunuz. İnternet sayfalarında gezinirken istediğiniz kelimenin ya da cümlenin üzerine uygulamanın arama simgesini getirdiğinizde anlık olarak çevirisi yapılıyor. Ekranınızda sabit duracak bu simgeyi kullanabilmek için ayrıca etkinleştirmeniz gerektiğini de belirtelim.

Uygulamanın sihirli çeviri özelliğini aktif etmek istemezseniz de metinleri, bildirim çubuğunda yer alacak olan arama kısmına kopyalayabilirsiniz. U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması, çevirisi yapılan kelimenin anlamıyla birlikte eş anlamlarını, zıt anlamlarını da beraberinde gösteriyor. Çevirilerde istediğiniz kelimeleri daha sonrasında göz atmak için farklı bir klasöre kaydetme imkanınız da var. En beğendiğimi özelliklerden birinden bahsedecek olursak, bu harika uygulamanın çevrimdışı kullanılabildiğini de söyleyelim.

U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması’nda eğlenerek öğrenebileceğiniz komik videolar, kelime oyunları da bulunuyor. Uygulamanın ana sayfasında yer alan bu içeriklerle de İngilizcenizi geliştirmeniz mümkün.

Güvenilir bir sözlük uygulaması olarak U-Dictionary: Sözlük İçeren Çeviri Uygulaması, çeviri ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Siz de bu kolay kullanımlı sözlük uygulamasını deneyimlemek isterseniz Play Store ve App Store mağazalarından ücretsiz olarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

U Dictionary
U Dictionary
Price: Free
  • U Dictionary Screenshot
  • U Dictionary Screenshot
  • U Dictionary Screenshot
  • U Dictionary Screenshot
  • U Dictionary Screenshot
  • U Dictionary Screenshot

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz