Corona Virüsü Çalışmaları İçin Yapay Zeka Geliştiriliyor

0
826
corona virusu yapay zeka

Tüm dünyanın gündeminde yer alan küresel salgın Corona virüsünün teşhisi ve tedavisi için çalışmalar hızla devam ediyor. Geliştirilen bir yapay zeka, virüs ile ilgili araştırmaları analiz ederek bilim insanlarının çalışmalarını hızlandıracak.

Corona virüsü salgını, tüm etkisiyle yayılmaya devam ediyor. Bilim insanları da buna karşılık olarak bilimsel çalışmalarını hızlandırmış durumda. ABD’de geliştirilen bir yapay zeka ile bilim insanlarının bu süreçteki çalışmalarının kolaylaşması hedefleniyor. CORD-19 ismi verilen yapay zeka projesi, Corona virüsü türleriyle ilgili günümüze kadar yazılmış tüm bilimsel makaleleri, verileri analiz etmek için kullanılacak. Araştırmacıların Corona virüsü hakkındaki makaleleri daha iyi anlamalarını sağlayacak olan yapay zeka projesi ile virüsle olan mücadelede daha etkin olmaları amaçlanıyor.

CORD-19 isimli yapay zeka projesi, Chan Zuckerberg Girişimi, Georgetown Üniversitesi, Güvenlik ve Gelişen Teknoloji Merkezi, Microsoft Araştırma, Ulusal Tıp Kütüphanesi ve Google’ın Makine Öğrenme ve Veri Bilimi Topluluğu Kaggle’ın ortaklığıyla geliştiriliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz