Twitter, Yorumlara Filtreleme Özelliğini Getiriyor

0
1103
twitter yorumlar filtreleme

Twitter’ın, kullanıcıların tweet yorumlarında daha fazla kontrol sağlayabilmeleri için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Twitter filtreleme ve sınırlama özelliği ile kullanıcıların yanıtlarında zararlı olabilecek yorumlar gösterilmeyecek.

Sosyal medya platformu Twitter, yeni bir özelliği test ediyor. Şirketin ürün tasarımcısı Paula Barcante  tarafından paylaşılan bilgiye göre Filtreleme ve Sınırlama özellikleri, platforma dahil edilecek. Yaşanabilecek istenmeyen durumları engellemesi adına geliştirildiği belirtilen yeni özellikler, Twitter kullanıcılarının yanıtlar üzerindeki kontrollerini artıracak.

Twitter Filtreleme ve Sınırlama Özelliği

Filtreleme özelliği ile zararlı veya istenmeyen bir yanıt algılandığında bu yanıt, tweeti yazan ve yanıt veren kullanıcılar haricindeki hiç kimseye gösterilmeyecek. Sınırlama özelliğinde de topluluk kurallarını bir süredir ihlal eden kullanıcıların tweetlere yanıt vermesi engellenecek.

twitter filtreleme ozelligi

Platforma yakın zamanda gelmesi beklenen özellikler henüz test aşamasında. Kullanıcılar, istedikleri zaman bu ayarları kontrol edip devre dışı da bırakabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz