Twitch’teki İki Özellik, YouTube ’a Geliyor

0
914
twitch ozelligi youtube a geliyor

Twitch’in iki özelliği, YouTube platformuna geliyor. YouTube’un canlı yayın tarafına eklenecek olan yeni özellikler; canlı yayın yönlendirme ve abonelik hediye etmeyi mümkün kılacak.

Popüler video akış platformu YouTube, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Twtich karşısında daha güçlü bir yer almak isteyen platform, şimdi de Twitch’tekine benzer iki özelliği bünyesine dahil edeceğini duyurdu. YouTube’un duyurusunda, canlı yayın tarafına eklenecek özellikler paylaşıldı.

Özelliklerden ilki; Gifted Memberships olarak geçiyor. Bu özellik ile kullanıcılar, canlı yayınlarda başka takipçilere/ kişilere kanal aboneliği hediye edebilecek. YouTube’un şu anda sunduğu “Katıl” hizmetine yeni bir katman eklenmiş olacak diyebiliriz.

İkinci bir özellik ise Canlı Yayın Yönlendirme olarak duyuruldu. Bu özellik sayesinde Twitch’te de gördüğümüz gibi bir yayıncı, başka bir yayıncının canlı yayınına doğrudan yönlendirme yapabilecek. Bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Test aşamalarından sonra kademeli olarak dağıtılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz