Twitch Kullanıcılarının Bilgileri Sızdırıldı! Yayıncıların Gelirleri Ortaya Çıktı

0
793
twitch kullanicilarinin bilgileri sizdirildi

Twitch, büyük bir hack saldırısıyla gündeme geldi. Milyonlarca Twitch kullanıcısının bilgilerinin çalınmasıyla beraber ünlü Twitch yayıncılarının ne kadar kazandıkları da ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch, hacklendi. Platform, kimliği henüz belirlenemeyen bir hacker’ın ele geçirdikleriyle en büyük dijital sızıntılardan birini yaşıyor. Sızdırılan verilerde Türkiye’den Twitch yayıncılarının da gelirleri ortaya çıkmış durumda.

İddia edilen saldırıda sızdırılan bilgiler arasında yayıncılara son 3 yıl boyunca yapılan ödemelerin bilgileri, mobil, masaüstü ve konsol uygulamalarının  kaynak kodları yer alıyor.  Hacker tarafından çalınan verilerde, Amazon Games Studios’un Steam rakibi olarak tasarladığı platformuna dair gizli bilgilerin de ortaya çıktığı belirtiliyor.

Sızıntılara göre Türkiye’de en yüksek gelirli yayıncı son üç yılda 510 bin dolardan daha fazla gelir elde ettiği görülüyor. Birçok yayıncının aylık gelirleri ayrıntılı olarak listelenmiş.

Yaşanan bu ciddi saldırı üzerine Twitch kullanıcılarına, iki faktörlü doğrulama seçeneğini etkinleştirmeleri ve hesap şifrelerini en kısa sürede değiştirmeleri öneriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz