Türkiye’nin Favori Dijital Yayın Platformu Açıklandı

0
794
turkiye favori dijital yayin platformu

Türkiye’de en çok hangi dijital yayın platformunun tercih edildiği belli oldu. JustWatch tarafından açıklanan rapora göre yerli dijital platform BluTV, pazar payını artırarak yine liderlik konumunda yer alıyor.

Dijital yayın servislerini bir araya getiren JustWatch, 2020’nin son çeyreğini kapsayan araştırma sonuçlarını paylaştı. JustWatch’un araştırması, Türkiye’de en çok kullanılan video akış platformunu karşımıza çıkardı. Paylaşılan rapora göre kullanıcıların en çok tercih ettiği platform, BluTV oldu. BluTV, yüzde 44 pazar payına ulaşmış durumda.

BluTV, Lider Olmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin yerli platformu olarak hizmet veren BluTV, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine ait veriler de BluTV’nin ilk sırada olduğunu göstermişti. Popüler dijital yayın platformu, 2020’nin son çeyreğinde de liderliği bırakmadı. Pazar payını yüzde 1 artırarak yüzde 44’e ulaşan BluTV, Türkiye’deki kullanıcıların en çok tercih ettiği platform oldu.

turkiye dijital yayin platformu istatistik

İlk sırada yer alan BluTV’yi yüzde 25 pazar payıyla Netflix takip ediyor. Netflix de pazar payını yüzde 1 artırmış görünüyor. Üçüncü sırada ise yüzde 2 artış göstererek yüzde 18’lik pazar payına ulaşan Amazon Prime Video var. 2021’in ilk yarısında sonuçların nasıl olacağını birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz