Türkiye’nin En Çok Kullanılan Online Diyet Platformu: Diyetkolik

0
12154
Türkiye’nin En Çok Kullanılan Online Diyet Platformu: Diyetkolik

Kilo almak, kilo vermek ve en önemlisi bizim için ideal olan kiloyu korumak hem sağlık hem de görünüş açısından oldukça önemli faktörlerdir. Günlük hayatımızda kimi insanlar kilo vermek için uğraşırken kimileri ise tam tersi kilo almak için uğraşır ve bunun için diyetisyenin yolunu tutarlar. Türkiye’nin en büyük ve en çok kullanılan online diyet platformu olan Diyetkolik, şimdi mobil uygulamalası ile sizlere bu konularda yardımcı olmak için bekliyor. Peki, Diyetkolik mobil uygulaması bizlere nasıl imkanlar sunuyor diyecek olursanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Ücretsiz Diyetkolik uygulaması içerisinde birbirinden farklı ve kullanışlı özellikler kullanıcıları bekliyor. Uygulama içerisinde en çok kullanılan seçenekler; Kaç Kalori, Kalori Takipçisi ve Egzersiz Takipçisi özellikleri.

Kaç kalori özelliği kullanıcıların uygulama içerisinde en çok kullandıkları araçların başında gelir. Bu bölümde birbirinden çeşitli kategorilerde yüzlerce yemeğin ayrı ayrı kalori ve besin değeri bilgisine ulaşabilirsiniz. Aradığınız bir yemeğin detaylarını görüntülediğiniz zaman kalori bilgisinin yanı sıra protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını da görebilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz diyet boyunca kalori miktarını hesaplamanız daha kolay olacaktır.

Kaç kalori özelliğine destek olarak Kalori Takipçisi özelliği de kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Kalori takipçisi aracını kullanarak gün içerisinde aldığınız toplam kaloriyi hesaplayabilirsiniz. bunun için yapmanız gereken tek şey gün içerisinde yediğiniz yemekleri uygulamaya girmek olacak. Böylece kısa yoldan aldığınız kaloriyi hesaplayabilirsiniz.

Diyetkolik mobil uygulaması ile en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi de Egzersiz Takipçisi’dir. Bu özellik iHealth ile uyumlu olarak çalışır ve gün içerisinde yapmış olduğunuz egzersizlerin kaydını tutar. Bu sayede gün içinde attığınız adım sayısından harcadığınız kalori miktarına kadar bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diyetkolik mobil ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamanın bir çok özelliğinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Fakat uygulama içi satın almalar yaparak online diyetisyen desteği, size özel hazırlanan diyet programları gibi özellikleri de aktifleştirebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk Bluetooth’lu akıllı tartısı Scala ile tartılma işlemini daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulama içinde yer alan gerekli paketi satın alarak bu özelliği de aktif olarak kullanabilirsiniz.

Diyetkolik mobil uygulamasını indirebilmek için Google Play ve App Store mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz