Teknofest 2020 Coşkuyla Kutlandı

0
789
teknofest 2020

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest, bu yıl Gaziantep’te düzenlendi. 24 Eylül’de başlayan Teknofest, Türkiye’nin her köşesinden katılımcıyla birlikte büyük bir heyecan eşliğinde gerçekleşti.

Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji festivali Teknofest, yeni teknolojik gelişmeleri 24-27 Eylül’de Gaziantep’te teknoloji severlerle buluşturdu. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen festivalde birçok yarışma ve etkinliğe yer verildi. Festivalin açılışında konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın sözleri şu şekilde:

Bu sene fiziken kıramadığımız ziyaretçi rekorunu televizyon ve sosyal medya vasıtasıyla dijital olarak kıracağımıza eminim. TEKNOFEST’e olan ilgi her geçen sene katlanarak artıyor. Geçen sene 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle kendi alanında dünyanın bir numaralı festivali haline geldi. İlk iki sene İstanbul’daydık, üçüncü senemizde Anadolu’ya çıkarma yapalım dedik ve Gaziantep’teyiz. Bu sene TEKNOFEST’e 100 binden fazla yarışmacı başvurdu. Salgın gençlerimizi durduramadı. Hepsi çığır açıcı teknolojileri geliştirmeye odaklanmış durumda.

Otomotiv, tarım teknolojileri, simülasyon sistemleri, eğitim teknolojileri dahil olmak üzere birçok kategoride yarışmaların düzenlendiği Teknofest 2020, bu yıl ki etkinliğini de büyük bir ilgiyle ve coşkuyla  tamamlamış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz