Tarihte İlkler – Oku, Eşleştir, Tahmin Et!

0
2202
tarihte ilkler uygulamasi

Tarih bilgisine güvenenler ve tarihi kolaylıkla öğrenmek isteyenler için başarılı bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulaması, tüm tarih severlerin hoşuna gidecek, tarih bilgisini ilerletmek isteyenler için de öğretici olacak bir uygulama. Geçmişi kavramak, gelecekte iyi bir yön bulmamıza kaynaklık edicidir. Bu anlamda tarih bilmek, gelecek için rehber görevi de görür diyebiliriz. Tabi bu anlamda doğru bir tarih bilinci kazanmak da oldukça önemli.

Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulaması da tarih bilgilerini öğretme konusunda güvenilirliği yüksek bir uygulama. Uygulama mağazalarında bu tür öğretici uygulamaların bazılarında ne yazık ki bilgi yetersizlikleri ya da yanlışlıkları ile karşılaşabiliyoruz. Bu açıdan uygulamanın doğru bilgi verip vermediğini dikkatlice incelemek gerekiyor. Biz de Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulamasını sizler için inceledik ve başarılı bulduk. Kullanıcı yorumlarına baktığınızda da görebileceğiniz gibi uygulama hem güvenilir hem de tarihe olan ilginizi artırabilecek nitelikte. Şimdi bu faydalı uygulamanın detaylarından bahsedelim.

Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulamasında tüm tarih dönemlerinde yer alan ilkleri, farklı öğrenme yöntemleriyle kalıcı olarak öğrenebilirsiniz. Uygulamada çoktan seçmeli sorular, eşleştirmeler, doğru yanlış bölümü, cevabı gör seçeneği ve bilgi kartları gibi farklı öğrenme alanları bulunuyor. Çalışmak istediğiniz alan hangisi ise onu seçip tarih bilgilerinizi test etmeye başlıyorsunuz. Ayrıca uygulamada istediğiniz dönemi seçme gibi bir şansınız da var. Tarih Öncesi Devirler, İlk Çağ Uygarlıkları, Osmanlı Devleti’nin Kuruluş, Yükseliş, Duraklama dönemleri, Cumhuriyet Dönemi gibi farklı tarihi dönemler arasından çalışmak istediğiniz dönemi seçebilirsiniz. Bu sayede sadece istediğiniz dönemle ilgili sorular karşınıza çıkacaktır.

Cevabı gör bölümünde, verilen bilginin doğru cevabını düşünüp bulmaya çalışın. Hafızayı zorlayarak bulunan cevapların kalıcılığının yüksek olduğunu düşünürsek, doğru cevabı hatırlayamazsanız bir süre düşünüp hafızanızı zorlamanız faydalı olacaktır.

Başarı Yüzdeli Liste

Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulamasının “başarı yüzdeli liste” kısmında kendi başarınızı takip etme şansınız oluyor. Bu listede hangi sorunun kaç defa sorulduğunu, yüzde olarak soruların ne kadarına doğru cevap verdiğinizi takip edebilirsiniz.

Tarihe merak duyanlar ve tarih bilgisini test etmek isteyenlerin oldukça beğeneceği Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulamasını Play Store ve App Store mağazalarından cihazınıza yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulamanın reklam içermediğini ve internetsiz de kullanılabildiğini belirtelim.

Tarihte İlkler (%100 Öğren)
Tarihte İlkler (%100 Öğren)
Developer: 6th Pro
Price: Free
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
  • Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot
‎Tarihte İlkler (%100 Öğren)
‎Tarihte İlkler (%100 Öğren)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz