Porsche, Avrupa’nın En Güçlü Şarj İstasyonunu Açtı

0
1237
porsche sarj istasyonu

Porsche, elektrikli otomobiller için Avrupa’nın en güçlü şarj istasyonunu açtı. Almanya’nın Leipzig kentinde açılan istasyon, elektrikli araçların şarj edilme sürelerinde yeni standartlar belirleyecek.

Elektrikli otomobiller gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Porsche de tanıttığı Taycan otomobilleri ile elektrikli otomobil piyasasına giriş yapmıştı. Taycan modellerinin tanıtımının ardından şarj istasyonu hazırlıklarına başlayan firma, Almanya’da açtığı şarj otoparkını duyurdu. Şuan için pilot aşamada olan istasyon, tüm elektrikli araçlara hizmet vermeyi amaçlıyor. Avrupa’nın en büyük hızlı şarj istasyonu olması yönünde çalışılan istasyonda açıklamalara göre, 6 tane 350 kW’lık dahili şarj ünitesi, 12 adet 350 kW’lık şarj cihazı ve 4 adet 22 kW’lık AC standı yer alıyor.

Porsche Mühendislik tarafından geliştirilen istasyonda, şarj süreleri için yeni standartlar da belirlendiği söyleniyor. Araçlar şarj edilirken araç sahipleri de tarihi araç müzesi ve dükkanlarda vakit geçirebilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz