Sosyal Medyaya Düzenleme Geliyor

0
1188
sosyal medyaya duzenleme geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmada sosyal medya platformlarının kontrol edilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, hukuki düzenleme üzerinde çalıştıklarını da ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Berat-Esra Albayrak çiftine sosyal medyadan gelen rahatsız edici yorumlar nedeniyle harekete geçti. Sosyal medya platformlarındaki bu yorumlara sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı, hukuki düzenlemeyle bu platformların denetim altına alınması için çalışmalar yürütüleceğini duyurdu.

Erişim Engeli İle Adli ve Mali Yaptırımlar Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyayla ilgili konuşmasında, “İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya platformlarına gelecek olan denetimin hızlı bir şekilde şekilde hazırlanması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmiş olacağımızı ümit etmiş oluyorum.”  diyerek ilgili tüm kurumlara da çağrıda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz