Silikon Vadisi’nden Türk Şirketine Büyük Yatırım

0
1365
getir - buyuk yatirim

Market alışverişini evinizden çıkmadan karşılayabilmenizi sağlayan, son dönemin popüler girişimi “Getir”, platformu kullananlar kadar önemli yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı. Silikon Vadisi’ndeki bir grup yatırımcının yaptığı yatırımla birlikte, Türk şirketi Getir’e toplamda 38 milyon dolarlık büyük bir yatırım yapılmış oldu.

Temel market ihtiyaçlarını motokurye ile 10 dakikada teslimat yerine ulaştırma hedefiyle kurulan Getir şirketi, uygulama üzerinden müşterilerin kolaylıkla sipariş vermesini ve siparişlerinin takibini de yapabilmesini sağlıyor. İlk kez İstanbul’da uygulamalarına başlayan şirket, zaman içinde Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli şehirlerinde de kullanıma sunularak hizmet alanını genişletti. 2019 yılında Sequoia Capital şirketinden Amerikalı yatırımcı Michael Moritz’in 25 milyon dolarlık yatırımının ardından Brezilya ve Türkiye’den de toplamda 13 milyon dolarlık bir yatırım daha alan Getir, başarısıyla hem yerel hem de global anlamda önemli isimlerin dikkatini çekmiş durumda.

Getir’in kurucusu Nazım Salur, “Getir ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik, bir pazar oluşturduk. Aldığımız yatırımlar, Türkiye’den çıkan bir fikrin elde ettiği başarıları perçinlememize ve yeni pazarlara açılmamıza destek olacak.” sözleriyle faaliyet alanlarını daha fazla genişletme hedeflerinin olduğunu da belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz