Samsung, 6G Teknolojisi İçin Planlarını Açıkladı

0
998
samsung 6g teknolojisi

Teknoloji dünyasında 6G gündemi gelişmelerle devam ediyor. 6G bağlantı teknolojisine yönelik çalışmalarını sürdüren şirketlerden Samsung, 6G vizyonuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyada yerini almaya çalışan 5G teknolojisi çalışmaları devam ederken 6G teknolojisi de bir süredir adından söz ettiriyor. Şirketlerin 6G teknolojisine yönelmesiyle gözler yeni teknolojinin detaylarına çevrildi. Bu konuda Samsung, yayımladığı bir raporla 6G teknolojisiyle ilgili planlarını detaylı olarak açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre bu teknolojiyle en fazla 10 yıl sonra tanışabiliriz.

Samsung Electronics’in Gelişmiş İletişim Araştırma Merkezi Başkanı Sunghyun Choi; “5G ticarileştirmesi hala başlangıç aşamasındayken, 6G için hazırlanmaya başlamak için asla çok erken değildir çünkü araştırma başlangıcından yeni nesil iletişim teknolojisinin ticarileştirilmesine kadar yaklaşık 10 yıl sürer. 6G teknolojilerinin araştırma ve geliştirmesini, 5G dahil olmak üzere birçok nesil iletişim teknolojisinde kazandığımız tecrübe ve yetenek üzerine inşa ederek halihazırda başlattık. İleride, endüstri, akademi ve hükümet gibi çeşitli paydaşlarla işbirliği içinde 6G’nin standardizasyonuna liderlik etmeye kararlıyız.” şeklinde vizyonlarından bahsetti.

Samsung, yayımladığı raporda 2028 yılında 6G teknolojisinin hayatımıza girebileceğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz