Pudra, Türkiye’nin KızKıza Sosyal Ağı

0
3186

Kız Kıza sohbet uygulaması olan Pudra, Instagrama oldukça benzer bir yapıya sahip. Fotoğraf paylaşabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz, anket oluşturabileceğiniz uygulamanın diğer platformlardan tek farkı sadece kadınlara özel olması. Erkek kullanıcıların, kadın ismiyle hesap açması durumunda ise sayfa tarafından fark edilip fark edilmeyeceğini bilmiyoruz, biz denemedik. (!)

Uygulamada bulunan ‘Dünyam’ kısmı, kullanıcıların kendi fotoğraflarını paylaştığı bölümken, ‘Sohbet’ kısmında ise, sayfanın diğer kullanıcıları ile iletişime geçebiliyorsunuz. Ayrıca, günün farklı saatlerinde Pudra tarafından sorulan sorulara yanıt verip, o soruya yanıt veren diğer kadın kullanıcılar ile bir araya gelebiliyorsunuz.

Aralarına neden erkekleri almadıklarını bilemediğimiz uygulama sadece kadınlara özel olduğu için, kadın kitlenin özel ilgi alanlarından oluşuyor. Yemek tariflerinden, ev dekorasyonuna, televizyon programlarından modaya kadar birçok alan, sayfada tartışmaya açılıyor ve kadın kullanıcılar interaktif şekilde bu paylaşımlara yanıt veriyor.

Kadınlara özgü olunca haliyle, sayfanın kısımları da farklı adlandırılmış. Örneğin diğer kullanıcıları bulabildiğiniz kısım ‘Yeni Melek Keşfet’ olarak adlandırılmış. Burada Melekten kasıt, sayfada yüksek takipçiye sahip diğer kadın Pudra kullanıcıları. Siz de bir Pudra kullanıcısıysanız, haliyle bu Meleklerden biri oluyorsunuz. Profil sayfanızda yer alan Anket bölümünden, gündemle ilgili ya da canınız ne isterse bir soru oluşturup, sayfanızda etkileşim yaratabilir, takipçi sayfanızı arttırabilirsiniz.

Henüz yayılma aşamasında olsa da, özellkle ünlü televizyon programları tarafından keşfedilmiş Pudra. Ünlü isimlerin ya da çok izlenen televizyon programlarının ‘mavi tikli’ hesapları mevcut.

Pudra uygulamasında ayrıca, hikaye oluşturabilir,rahatsız eden kullanıcıları engelleyebilir,  paylaşmak istediğinizi fotoğraflarınızı düzenleyebilir, filtre ekleyebilirsiniz. Instagram uygulamasıyla oldukça benzer yapıya sahip Pudra, Instagram sağladığı tüm imkanları sağlıyor. Tek farkı kadınlara özel oluşu, Pudrayı şu an için, magazin konuşulan, ünlü isimler hakkında dedikodu yapılan, yemek tarifi verilen bir sayfa haline getirse de, yakında kadınların gücünü fark edişiyle, büyük bir fark yaratabilir.

Bir Pudra kullanıcısı olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken uygulamayı indirip, mail adresiniz kullanıcı isminizle profilinizi oluşturmak. Sorduğunuz sorularla, yaptığınız paylaşımlarla Pudranın dinamiğini fark edip,  uygulamayı yemek tariflerinden, tv programlarından çıkarıp, hak ettiği yere getirebilirsiniz belki de.

‎Pudra
‎Pudra
Developer: Pudra
Price: Free
  • ‎Pudra Screenshot
  • ‎Pudra Screenshot
  • ‎Pudra Screenshot
  • ‎Pudra Screenshot
  • ‎Pudra Screenshot
Pudra
Pudra
Developer: Pudra
Price: Free
  • Pudra Screenshot
  • Pudra Screenshot
  • Pudra Screenshot
  • Pudra Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz