Prisma – Fotoğraflarınızı Birer Sanat Eserine Dönüştürün

0
2177

Efektlerin ve filtrelerin yeni adresi, fotoğrafları sanata dönüştüren ve etkileyici görüntüler oluşturan sosyal medyanın daha ilk günden itibaren popülerlik kazanan uygulaması Prisma’yı neredeyse kullanmayan kalmadı. Kısa sürede yarattığı etki sayesinde büyük bir başarı göstergesi olan uygulama, adeta Instagram kullanıcılarını esir aldı. Aplikasyon, çekilen karelere farklı bir boyut getirmekle beraber, usta bir ressamın elinden çıkmış bir tablo kadar gerçekçi olan görüntüleri çevrenizle paylaşmanızı sağlıyor. Bunu yapmak içinse ressamların stillerinden yararlanıyor, Picasso’nun da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü ressamların model ve süslemelerini fotoğraflarınızla buluşturuyor.

Modern resim filtreleri ile fotoğraflarınızı büyüleyici sanat çalışmalarına döndürmeniz Prisma sayesinde yalnızca birkaç saniye içinde gerçekleştirilebiliyor. En çekici fotoğraf efektlerinin yer aldığı uygulamanın ön plana çıkan bir diğer özelliği ise oluşturulan resimlerin olabildiğince hızlı bir şekilde paylaşılabilmesi. Şimdilik iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilen bu mükemmel platformun yakın bir süre içerisinde Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor. iPhone ve iPad sahipleri Prisma ile benzersiz bir kombinasyonun sonucunda, unutulmaz anlarını zamansız sanat ile bütünleştirmiş oluyor.

2.1 güncel versiyonu ile App Store’dan yükleyebileceğiniz Prisma’nın geliştiricisi, bu sürüm ile birlikte artık fotoğraf albümünüzden de seçim yapabileceğinizi müjdeliyor. İngilizce ve Rusça dil desteği bulunan aplikasyonun, ilerleyen günlerde dil desteğini artırması da bekleniyor. Çeşitli filtre ve efektler içeren birçok uygulamayı ardında bırakarak ilk sıraya yerleşen Prisma, sosyal medya platformlarına getirdiği bambaşka çizgisiyle adından uzun bir süre daha bahsettirecek gibi duruyor. Gelen yeni güncellemelerin ne tür yenilikler ve farklılıklar barındıracağı şimdiden merak konusu oldu bile.

Günümüzde rüzgarını estiren bu tür uygulamaların hızla yaygınlaşması ve aynı oranla tüketilmesi her ne kadar geliştiricilerin işini zora soksa da, görülüyor ki daha farklı, daha özgün ve daha yeni uygulamalarla karşılaşmak an meselesi. Prisma da onlardan bir tanesi. Sosyal medya gündeminde güçlü bir etki yaratan Prisma’yı ücretsiz olarak iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Belki de kendinizi bir tabloda görmenin zamanı artık gelmiştir. Bir kere denediğinizde bunu tüm resimlerinize uygulamak isteyebilirsiniz çünkü bağımlılık yaratan bir uygulama olduğunu görmemek mümkün değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz