Popüler Oyun: Westworld

0
1871
westworld mobil oyunu

Günümüzün popüler oyunları artık izlediğimiz dizi ve filmler gibi. Bu tür mobil oyunlarda gerek görsel kaliteyle gerekse sezon sistemiyle oldukça ilgimizi çekiyor.  Westworld oyunu da bunlardan birisi. Tıpkı dizilerde olduğu gibi sezonlar halinde devam eden bu ilginç oyunla tanışalım!

Westworld oyununun esin kaynağı olan hikaye 1973 yılında ortaya çıkmıştır. Filmde işlenen temanın aynısı oyuna da aktarılmıştır. Zengin kişiler sosyalleşmek için teknoloji parklarına gelir. Birebir olarak oyunda da gördüğümüz bu sahnelere bizler hayran kaldık.

Öncelikle şuanda bu oyunun 2. sezonunun çıktığını söylemeliyiz. Eğer henüz Westworld oyunuyla tanışmadıysanız, indirip denemenin tam zamanı. Oyunu ilk indirdiğiniz anda 1. sezonla başlıyorsunuz. Karakteriniz olan Theresa Cullen size gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Bu yüzden nasıl oynarım diye endişelenmenize gerek yok. Oyunun mantığı son derece basit. Ayrıca oyuna girdiğinizde sizi bekleyen Delos Park Eğitim Simülasyonu sayesinde rahatlıkla mantığını anlayabilirsiniz.

Theresa Cullen ile park yöneticisi olarak oyuna başlıyorsunuz. Delos’ta çalışan olan Theresa Cullen ile serüven dolu bir yolculuk başlıyor. Oyunda tek bir amacınız vardır. Parkınızı geliştirmek ve konuklarınızın memnun olmasını sağlamak. Ayrıca parkınız için yeni robotlar üreterek kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Ürettiğiniz robotlar konuklarınızın eğlenmesini sağlıyor. Bu nedenle ürettiğiniz her robotu parktaki bir konuğunuz ile eşleştirmelisiniz.

Westworld oyununa ilk etapta yabancı kalabilirsiniz. Fakat biraz daha oynamaya devam ettiğinizde alıştığınızı göreceksiniz. Zaten ilk göreviniz güzel robot Teddy’i ve ardından Lawrence’ı üretebilmek. Oyunu oynadıkça parkınızı genişletebilirsiniz. Kontrol odası olarak geçen kısımda bildirimleri takip ediniz. Gerekli güncellemeleri yaparak yepyeni serüvenler için başka dünyalar açabilirsiniz. Siz oynadıkça karakteriniz para kazanmaya başlıyor. Böylelikle oyun içerisinde ihtiyacınız olan özellikleri geliştirebiliyorsunuz.

Delos tesisinde günleriniz hiç de sıradan geçmeyecektir. Bir dizi formatında devam eden oyunda sürekli başka bir macera ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden oyun sezonlar halinde gelişmiş. Oyun elbette konuklarınızı memnun etmek için üreteceğiniz robotlarla sınırlı değil. Bu yalnızca kendinizi çalışan olarak kanıtlamanız için gereklidir. Bunun dışında oyun yöneticilerinin sizler için bir sürü planı bulunuyor. Oyunu oynadıkça bu gizemli serüven içerisinde oldukça keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Westworld
Westworld
Developer: Warner Bros.
Price: Free+
  • Westworld Screenshot
  • Westworld Screenshot
  • Westworld Screenshot
  • Westworld Screenshot
  • Westworld Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz