PlayStation 2, El Konsoluna Dönüştürüldü

0
818
playstation 2 tasinabilir el konsolu

PlayStation 2 için hayal edilen gerçekleşti. Konsol modlamaları ile öne çıkan GingerOfOz, PlayStation 2 üzerinde değişiklikler yaparak konsolu taşınabilir bir el konsolu haline dönüştürdü.

2000 yılında konsol dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapan PlayStation 2, bugüne kadar 155 milyondan fazla satış yaptı. Her ne kadar yeni nesil oyun konsolları geliştirilmiş olsa da PlayStation 2’nin oyuncular için ayrı bir yerde durduğunu söyleyebiliriz.

PS2 için en çok istenilen, konsolun taşınabilir olmasıydı. Nihayetinde bu, gerçekleşmiş oldu. Konsol modlamaları yapan GingerOfOz, efsanevi oyun konsolu PlayStation 2’yi taşınabilir el konsolu haline dönüştürdü.

GingerOfOz, yeni tasarımını PS2 Eclipse olarak adlandırıyor. Yeni tasarımının ekranı için 5 inç büyüklüğünde, 480p çözünürlüğe sahip bir panel kullanılmış. Hoparlör ve kulaklık girişi gibi donanımlar da bulunuyor. PS2 Eclipse için orijinal PS2 anakartını küçülten GingerOfOz, konsolun dış kasasını da 3D yazıcıda özel olarak tasarladığını ifade ediyor.

Oyunları yüklemek için USB kullanılıyor. PS2 Eclipse, tek bir şarjla yaklaşık 3 saat çalışabiliyor. GingerOfOz, taşınabilir bir PS2 yapmak için yapılan tüm çalışmaları göstermeyi de ihmal etmedi. Yapım aşamasını gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz