PhotoGrid: Video & Pic Collage Maker, Photo Editor

0
5485
photogrid uygulamasi

Günümüzde artık hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı var diyebiliriz. Popüler sosyal medya uygulamasının kendi düzenleme araçları, çeşitli efektleri mevcut ve bunlarla paylaşmak istediğimiz fotoğraflarımız üzerinde iyileştirmeler, şekillendirmeler yapabiliyoruz. Ancak Instagram profillerini daha dikkat çekici ve farklı  hale getirmek için uygulamanın kendi araçları yetersiz kalabiliyor. Bunun için de çok çeşitli fotoğraf düzenleme programı, uygulaması kullanılıyor. Sadece Instagram için değil elbette, birçok blog yazarının da kendi blog sayfalarını kişiselleştirme ve ilgi çekici görsellerle etkileşimi arttırma amaçlı bu uygulamalardan bazılarını tercih ettiğini görebiliyoruz. Alanında profesyonel olan uygulamaların birçoğuna belli bir ücret karşılığı erişebiliyorsunuz. Tabi ki istediğiniz düzenlemeleri kolaylıkla yapmanızı sağlayan, ücretsiz olarak sunulan uygulama çeşitleri de fazlasıyla mevcut. Bu konu da önereceğimiz PhotoGrid: Video & Pic Collage Maker, Photo Editor uygulaması da bunlardan biri. Uygulama içi satın alma içermesine karşılık ücretsiz kullanabileceğiniz özellikleri de fazlasıyla yardımcı olacaktır. Üstelik sadece fotoğraflarınız için değil, videolarınız için de düzenlemeler yapabilirsiniz. Şimdi size bu kullanışlı uygulamanın detaylarından biraz bahsedelim.

PhotoGrid uygulaması, çeşitli filtlerle fotoğraflarınızı zenginleştirmenizi, fotoğraf ve videolarınızla kolajlar yapabilmenizi sağlıyor. Uygulamayı yüklediğinizde ilk karşınıza çıkan ekranda, ızgara, düzenle, slayt gösterisi ve daha fazla araç seçenekleri bulunuyor. Temel düzenleme araçlarıyla, kayıtlı fotoğraflarınızın parlaklığını, kontrastını, görüntü oranını ayarlayabilir, rötuş seçeneğiyle cilt lekelerinizi ortadan kaldırıp cil tonunuzu dengeleyerek görünümünüzde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Uygulamada kendi yaratıcılığınızı kullanarak fotoğraflar üzerinde sanatsal çalışmalar ortaya çıkarmanızı sağlayacak birçok filtre, arka plan, çıkartma, grafiti çeşidi mevcut.

Wow!Filter: Özel Efekt Kamerası

PhotoGrid uygulamasında sadece cihazınızda yüklü olan fotoğraflarınız için düzenleme yapmak durumunda değilsiniz. İsterseniz uygulamanın kendi özel kamerasıyla fotoğraflar ve videolar da kaydetmeniz mümkün. Selfie ve video kaydı için geliştirilen özel efekt kamerasında animasyonlu filtreler bulabilirsiniz.  Böylece sıradan fotoğrafları daha dikkat çekici ve ilginç hale dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf ve Videoları Birleştirin

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı kolajlamak için uygulamanın giriş ekranındaki “ızgara” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Eğer sadece fotoğraf kolajı oluşturmak istiyorsanız en fazla 15 fotoğraf işaretleme hakkınız, sadece video kolajı oluşturacaksanız da en fazla 4 video  işaretleme hakkınız var. Fotoğraf ve videolarınızdan karışık bir kolaj yapmak isterseniz de videodan en çok 4 olmak üzere toplamda 9 tane seçme hakkınız bulunuyor. Dilerseniz seçtiğiniz videoların seslerini de kapatabiliyorsunuz. Bunun için videonun üzerine tıklamanız yeterli oluyor. Kolajlara arka plan, müzik, çıkartma, kenarlık ekleyerek farklılık kazandırabilirsiniz.

PhotoGrid: Video & Pic Collage Maker, Photo Editor uygulamasını seveceğinizi düşünüyoruz. Uygulamayı cihazınıza yüklemek için Play Store ve App Store mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz