OPPO’nun Türkiye’deki Satışları Rekor Kırdı

0
1940
oppo turkiye

Çin merkezli teknoloji üreticisi OPPO, 40’tan fazla ülkede akıllı telefon satışları ve tanıtım kampanyaları yapıyor. Şirket, Türkiye’deki pazar payını arttırmak amacıyla da 2019 yılında popüler şarkıcı Sıla’nın yer aldığı reklam kampanyaları düzenlemişti. OPPO, düzenlediği reklam kampanyalarıyla Avrupa Bölgesi’ndeki en yüksek satışların Türkiye’de gerçekleştiğini duyurdu.

Markaların iyi bir ürün geliştirmeleri kadar o ürünü iyi bir şekilde tanıtmaları da pazar paylarını önemli ölçüde etkileyen bir unsur. OPPO’nun 2019 yılı içerisinde “A Serisi 2020” ve “Reno2” akıllı telefon modellerini tanıtmak için popüler şarkıcı Sıla ile iş birliği yaparak reklam kampanyası düzenlemesi de şirkete oldukça başarılı bir sonuç getirdi. Tanıtımdan sonra tüketicilerin markanın ürünlerine yoğun ilgi göstermesiyle OPPO, Türkiye’de satış rekoru kırdı. Başarılı reklam kampanyalarıyla ilgili açıklamada bulunan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun ifadeleri şu şekilde:

“Yeni ‘A Serisi 2020’ modellerimizi duyurmak için OPPO’nun Avrupa bölgesinde ilk defa yerel bir kampanya yaptık. Avrupa pazarında, Türkiye’ye ayrı bir önem veriyoruz. Bunu, OPPO’nun merkez yönetimine de ifade ettik. Türkiye’de yerelleşmemiz gerektiğini söyledik. Böylece ortaya başarılı iki kampanya çıktı. Sıla ile yaptığımız başarılı reklam kampanyaları sayesinde OPPO’nun ismi artık daha çok biliniyor. Bugün ‘OPPO nasıl bir markadır’ dediğimizde; ‘Kamerası güzel olan telefon’ cevaplarını alıyoruz. Son olarak yeni ‘Reno2 serisi’ kullanıcılarla buluşurken, biz yine yerel reklamlarla devam etmek istedik. Bu kez Sıla’nın yanı sıra Didem Soydan, Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerle iş birliği yaptık. Bu iş birliklerinin etkisi ile ‘A Serisi 2020’ ve ‘Reno2’ modellerinde OPPO Türkiye olarak Avrupa bölgesinde satış rekoruna imza attık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz