Nightshift – Yıldız Gözlemi, Astronomi

0
1596
nightshift yildiz gozlemi astronomi uygulama inceleme

Astronomiye ilgi duyanlar için harika bir uygulamadan bahsedeceğiz. Nightshift mobil uygulaması, gökyüzünü akıllı telefonunuzdan gözlemlemenizi sağlıyor. En sevdiğiniz gezegenleri, yıldızları, gök olaylarını mobil cihazınızdan takip edebiliyorsunuz. Astronomi dünyasını keşfedeceğiniz Nightshift uygulamasına yakından bakalım.

Nightshift: Stargazing & Astronomy uygulaması, ücretsiz bir gökyüzü izleme uygulamasıdır. Gökyüzündeki her cismi, tüm büyüleyici olayları keşfedebilirsiniz. Sunduğu birçok özellik ile Nightshift, astronomiyle ilgili tüm ayrıntıları mobil cihazınıza getiriyor.

Uygulamada, bulunduğunuz konuma ait gözlem durumu veriliyor. Gözlem yapabileceğiniz gök cisimlerinin günün hangi saatlerinde gözlenebileceğinin bilgileri mevcut. Bu saatlere en doğru gözlemleri yapabiliyorsunuz. Hangi gezegenin çıplak gözle ya da teleskopla ne kadar iyi görülebileceği de belirtiliyor. Nightshift bu yönleriyle oldukça verimli bir kullanım sunuyor diyebiliriz.

Yıldız Gözlemi ve Hava Tahmini

Dünyanın herhangi bir yeri için hava tahminini görebiliyorsunuz. Gecenin en iyi gözlem fırsatlarını bulabilmeniz mümkün. Nightshift, herhangi bir gece için karanlığı, hava durumunu ve gözlem koşullarını gösteriyor. Ayrıca favori gözlem konumlarınız için koşullar uygun olduğunda bildirim de alıyorsunuz.

nightshift astronomi uygulamasi

Gece gökyüzünde gezinin ve gezegenleri, derin gökyüzü nesnelerini ve gök olaylarını en iyi zamanda gözlemleyin. Cisimleri keşfetmek için yakınlaştırabilir ve teleskopta favori hedeflerinizi hızlı bir şekilde bulmak için bulucu çizelgeleri oluşturabilirsiniz.

Astronomi Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Nightshift uygulamasındaki etkinlik takvimi, gezegensel gözlem seanslarınızı kolayca planlayabilmeniz için Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün’ün bir sonraki karşıtlığının tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini de size söylüyor.

nightshift yildiz gozlemi astronomi

Astronomi olayları, görünür gezegenler, aktif meteor yağmurları, gece bulutları, ayın evreleri, ay tutulmaları gibi birçok şeyi bu uygulamadan inceleyebilirsiniz. Gök cisimlerinin görünürlüğü hakkında konumunuza özgü tavsiyeler mi almak istiyorsunuz? Uygulamada en sevdiğiniz gözlem konumlarının bir veri tabanını oluşturabilirsiniz.

Teleskop, Dürbün ve Çıplak Göz İçin Görünürlük Tahmini

Algoritmalar, gök cisimlerinin ekipmanınıza ulaşıp ulaşamayacağını tahmin ediyor. Uygulamadaki görünürlük hesaplayıcısı ile en sevdiğiniz gezegen veya herhangi bir gök cisminin hangi şekilde gözlemlenebileceğini size bildirir. Teleskop,  dürbün veya çıplak gözle görülebilecek gök cisimleri belirtilir.

Siz de gökyüzündeki her detayı keşfetmek istiyorsanız Nightshift: Stargazing & Astronomy uygulamasını deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Uygulamada Türkçe dil desteği bulunmadığını da belirtelim. Nightshift uygulamasını Google Play Store’dan ücretsiz olarak mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Nightshift Stargazing
Nightshift Stargazing
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot
  • Nightshift Stargazing Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz