İzmir Metrolarında İnternet Hizmeti Başladı

0
905
izmir metrolarinda internet hizmeti

Ulaşım ağında internet hizmetini yaygınlaştırmaya devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni projesini hizmete sundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, metro istasyonlarında ücretsiz internet hizmetinin başladığını duyurdu.

İnternet bağlantısının alanları genişlemeye devam ediyor. Özellikle büyük şehirlerde bu alanları daha çok genişletmek için yeni projeler geliştiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi de bu adıma yönelik otobüs durakları ve tramvaylarda internet hizmeti başlatmıştı. Bu hizmet şimdi de metro istasyonlarına geldi.

İzmir Metro’da Ücretsiz ve Kotasız İnternet Hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Evka 3-Fahrettin Altay hattındaki tüm metro istasyonlarında internet hizmeti verilmeye başlandığını müjdeledi. Metro istasyonlarındaki kişilerin bu hizmetten yararlanmak için cihazlarından WizmirNET kablosuz ağına bağlanarak kayıt olmaları gerekiyor.

Soyer’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“29 Haziran’da İzmirli yurttaşlarımıza tramvaylarımızda internet erişimi olacağını müjdelemiştik. Bugünden itibaren internet 17 metro istasyonumuzda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Daha yaşanabilir bir kent yaratmak ve toplu ulaşımı teşvik etmek için internet hizmetini İzmir genelinde ve tüm ulaşım ağımızda yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz