Netflix’in Piyasa Değeri 158 Milyar Dolara Ulaştı

0
949
netflix piyasa degeri artti

Pek çok şirketin koronavirüs salgını nedeniyle piyasa değerinde düşme yaşanıyor. Netflix ise bu dönemde piyasa değerini artırmış durumda. Evde vakit geçirenlerin en çok tercih ettiği platformlardan biri olan Netflix, kullanıcı sayısıyla birlikte piyasa değerini de artırmış oldu.

Virüs, çoğu şirkete zarar verirken Netflix platformu, bu dönemde büyük bir kazanç sağladı. Birçok kişinin eve kapanmasıyla birlikte dizi ve film izleme platformları oldukça yoğun ilgi gördü. Üye sayısı gittikçe artan Netflix’in, piyasa değeri de bir hayli yükseldi. Şirketin piyasa değeri 158 Milyar Dolara ulaştı.

Piyasa analistleri tarafından, insanların evde vakit geçirdiği bu süreçte Netflix’in kazanç sağlayacağı, hisse değerinde artış olacağı yönünde yorumlar yapılmıştı. BMO Capital Market analisti Dan Salmon, konuyla ilgili olarak “Tüketiciler Koronavirüs (KOVID-19) endişesiyle evde kalmaya karar verirse Netflix bunun açıkça yararını görür. Bu durum bu hisse senetlerinin fiyat performansına da yansır.” ifadelerine yer vermişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz