Instagram Yeni Özelliğini Duyurdu: Toplu Görüntülü Arama

0
1219

Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların toplu şekilde görüntülü arama yapmasına imkan veren yeni özelliğini duyurdu. Toplu görüntülü arama özelliği ile birlikte kullanıcılar, görüntülü aramadayken konuştukları kişi ile aynı fotoğrafları ve videoları görüntüleyebilecek.

Koronavirüs salgınının etkisiyle birçok insanın evde vakit geçirdiği bu dönemde, oyun ve sosyal medya platformlarının kullanılma oranı ve süresi de bir hayli artmış durumda. Platformlar, bu süreçte kullanıcılar için yeni özellikler geliştirmeye çalışıyor. Instagram da sosyal mesafenin arttığı bu zamanlar için “Birlikte İzleme” adı altında toplu görüntülü arama özelliğini duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların birden fazla kişiyle görüntülü görüşme yapabilmesini sağlıyor.

instagram toplu gorusme

Toplu görüntülü aramaya imkan veren bu özelliği kullanmak için direkt mesajlarda gelen kutusundaki video sohbet simgesine dokunmanız yeterli. Ayrıca görüntülü arama ekranının sol alt köşesinde yer alan fotoğraf simgesine dokunduğunuzda da kaydettiğiniz, beğendiğiniz ya da önerilen fotoğraf ve videoları eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

Sosyal mesafenin öneminin vurgulandığı bugünlerde Instagram’ın, böyle bir özellik getirmesi pek çok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz