Netflix, Yeni Özelliğiyle İçerik Seçimine Yardımcı Olacak

0
810

Netflix, kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni bir özelliğini duyurdu. Karışık oynatma adı verilen yeni özellikle birlikte Netflix kullanıcıları, izleme geçmişlerine ve beğenilerine uygun içeriklerle karşılaşacaklar.

Popüler dijital yayın platformu Netflix, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platforma eklenecek yeni özellik de duyuruldu. Netflix’in bir süredir test aşamasında bulunan yeni “karışık oynatma” özelliği, bu yıl içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Netflix, Karışık Oynatma Özelliği Sunacak

Netflix’te ne izleyeceğine karar veremeyenler için güzel bir özellik geliyor. Karışık oynatma özelliği ile kullanıcıların daha önce izledikleri ve beğendikleri ya da listelerine ekledikleri içeriklere göre kullanıcılara öneriler yapılacak. Bu sayede Netflix kullanıcılarının karşısına seveceği türde yapımlar çıkacak.

netflix karisik oynatma

Sevdiği türde dizi ve film bulmakta zorlananlar, yeni özellik ile vakit kazanmış olacaklar. İçeriklerin tümüne göz atmak yerine kendi beğenilerine göre özel olarak seçilmiş içeriklere ulaşabilecekler.

Yeni özellik, geçtiğimiz yıl test edilmeye başlandı ve test süreci hala devam ediyor. Ancak bazı akıllı TV’lerde ortaya çıkmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre karışık oynatma özelliğinin bu yıl içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz