Netflix Türkiye’nin Güncel Abone Sayısı Açıklandı

0
750
netflix turkiye abone sayisi aciklandi

Netflix Türkiye’nin abone sayısı belli oldu. Dijital Dünya Çalıştayı’nda yapılan açıklamada, Netflix Türkiye hakkında bilgi verilirken platformun güncel abone sayısının 3,5 milyona ulaştığı belirtildi.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Dijital Dünya Çalıştayı,6 Mart’ta gerçekleşti. İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde yapılan etkinlikte Neflix, BluTV, beIN Medya gibi öncü şirketler yer aldı. Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili de yaptığı konuşmada Netflix Türkiye hakkında bilgiler verdi.

netflix abone sayisi dijital dunya calistayi

Netflix Türkiye Abone Sayısı 3,5 Milyona Ulaştı

Pelin Mavili’nin açıklamalarına göre Netflix Türkiye’nin güncel abone sayısı 3,5 milyona ulaşmış durumda. Mavili, ekibiyle birlikte ülkenin birer temsilcisi gibi bir görev sorumluluğu hissederek çalıştıklarını da belirtti.

“Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik. Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz