Netflix, Türkiye’den Çekilme İddialarına Yönelik Açıklama Yaptı

0
766
netflix turkiyeden cekilme aciklamasi

Neflix, Türkiye’deki orijinal yapımlarının iptal edilmesiyle ilgili gündemde yer alıyor. Türkiye’den çekileceğine dair söylentilere yanıt veren Netflix, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Milyonlarca abonesi bulunan dijital yayın platformu Netflix, Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Son dönemde Netflix’in Türkiye’deki orijinal yapımlarına sansür uygulanması iddiası ve bir sonraki orijinal dizinin iptal edilmesi, Netflix’in Türkiye’den çekileceği ihtimalini gündeme getirdi. RTÜK ve Netflix arasındaki görüşmelerin detayları bilinmiyor olsa da Netflix, bu iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Netflix sözcüsü, “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasıyla Türkiye’den ayrılmayı düşünmediklerini ifade etmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz