Netflix, İkinci Türk Dizisi Atiye’nin Yayın Tarihini Açıkladı

0
1451
atiye netflix

En çok takip edilen dijital video platformlarından biri olan Netflix, Hakan: Muhafız’ın ardından şimdi de ikinci bir Türk dizisi için çalışmalarını tamamlamak üzere. Atiye isimli Netflix imzalı Türkiye yapımı ikinci orijinal dizi için detaylar, sosyal medya platformları aracılığıyla duyuruldu. 

Tanıtım filmi ile birlikte Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye’nin yayın tarihi 27 Aralık olarak açıklandı. Dizinin konusundan kısaca bahsedecek olursak dizi, Anadolu topraklarındaki bir kazı çalışması sırasında yapılan keşfin genç bir ressamın hayatını etkilemesiyle, geçmişine dair sırların peşine düşmesini anlatıyor. Atiye dizisinin oyuncu kadrosunda ise Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin AkdülgerMelisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın yer alıyor.  

27 Aralık’ta izleyicilerle buluşacak olan Netflix dizisi Atiye’nin, Şengül Boybaş imzalı, Göbeklitepe’nin gizemli hikayelerinin anlatıldığı ‘‘Dünyanın Uyanışı’’ isimli eserden esinlenerek oluşturulduğunu da hatırlatmak isteriz. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz