Netflix, Black Lives Matter Başlıklı Yeni Bir Kategori Hazırladı

0
925
netflix black lives matter

Netflix, ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolara destek vermek amacıyla özel bir oynatma listesi yayınladı. Dünya gündemindeki Black Lives Matter hareketine destek amaçlı hazırlanan özel Netflix koleksiyonunda, ırkçılığı konu alan 30’dan fazla yapım bulunuyor.

Popüler dijital video platformu Netflix, ABD’de yaşanan ırkçılık olaylarına sessiz kalmadı. Black Lives Matter sloganıyla yürütülen ırkçılık karşıtı protestolara destek verdiğini açıklayan şirket, bu desteğini içeriklerine de yansıttı. Sosyal medya hesaplarından duyuru yapan Netflix, ırk adaletsizliğini konu alan özel bir seçkiyi kullanıcılara sundu.

Black Lives Matter başlıklı yeni kategoride birçok dizi, film ve belgesel yer alıyor. Netflix’in bu kategorisinde toplam 51 içerik bulunuyor. Türkiye’den ise bunlardan 36 tanesine erişilebilecek. İçerikler arasında Orange is the New Black, Who Killed Malcolm X ve When They See gibi popüler yapımlar dikkat çekiyor. Ayrıca 12 Haziran’da yayınlanacak olan Da 5 Bloods filmi de bu listede bulunuyor. Netflix’in hazırladığı yeni oynatma listesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz