Mobil Kaza Tutanağı

0
2691

Artık arabalar insanların hayatında vazgeçilmez bir parça haline geldi. Bir yerden başka bir yere giderken toplu taşıma kullanmak yerine kendi araçlarını kullanan insanların sayısı bir hayli arttı. Hal böyle olunca trafik kaçınılmaz bir son oluyor.

Trafikte sürücülerin bir anlık dikkatsizlikleri ya da yaptıkları hatalar büyük ya da küçük çaplı kazaların yaşanmasına neden olabiliyor. Bilindiği üzere kaza durumlarında kaza tespit tutanağı tutulması gerekiyor. İşte tam da bu noktada Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi sürücülerin kullanması için mobil kaza tespit tutanağı uygulamasını geliştirdi.

Mobil kaza tespit tutanağı uygulaması eskiden kağıt üzerinde doldurulan formdan farksız olarak akıllı telefonlarda çalışıyor. Bu uygulama dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Mobil kaza tespit tutanağı sayesinde arabanızda form bulundurmak zorunda kalmayacaksınız. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulama üzerinden gerekli bilgileri doldurarak bu formu telefonunuz yardımı ile doldurabilirsiniz.

Mobil kaza tutanağı uygulamasında kaza yapan tarafların ayrı ayrı form doldurmasına gerek yoktur. bütün işlemler tek form üzerinden takip edilmektedir. Akıllı telefonunuz yardımıyla doldurduğunuz kaza tutanağı o andan itibaren elektronik ortamda takip edilmeye başlayacaktır.

Mobil kaza tespit tutanağı uygulamasının bir başka özelliği araç plakası ve T.C. kimlik numarası girdikten sonra form üzerinde bulunan alanların çoğunun otomatik olarak dolduruluyor olmasıdır. Böylece her alan için ayrı ayrı bilgi girişi yapmanıza gerek kalmaz.

Kaza durumunda sürücülerin işini kolaylaştıran bu uygulama hızlı ve kolay bir şekilde kaza tutanağının girilmesine imkan sağlar. Uygulama içinde yapılan yönlendirmeler ile uygulamayı yeni kullanan sürücülerin en az hata ile formu doldurması amaçlanmıştır.

Mobil kaza tespit tutanağı uygulaması içinde bulunan kare kod özelliği ile poliçe bilgilerine hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde uygulama sayesinde yaptığınız kaza, doldurmuş olduğunuz form sayesinde sigorta şirketine kısa sürede bildirilir. Böylece gerekli işlemlerin bir an önce başlaması için zaman kazanılması sağlanır. Bu uygulama sayesinde yaptığınız kaza sonrasında işlemlerin sonuçlanma süresi kısalır.

Sürücülere büyük kolaylık sağlayacak ve kazaların takibinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayacak olan Mobil Kaza Tutanağı uygulamasını akıllı telefonlarda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazaları olan Google Play ya da Appstore’u ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz