Mobiett İle Ulaşım Artık Çok Kolay

0
5737

Ülkemizin metropol şehirlerinin başında gelen İstanbul’un ulaşım ağı artık Mobiett uygulaması ile cep telefonlarına geliyor. Mobiett sayesinde İstanbul genelinde hizmet veren 11 bin 569 otobüs tek ekran üzerinden cebinize geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Mobiett uygulaması İstanbul’da ulaşımı kolaylaştıran ve vatandaşlar için son derece kullanışlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Mobiett ile İstanbul içinde yapacağınız ulaşımlarda işinize yarayacak bütün bilgileri bulabilirsiniz. Akıllı telefonlar üzerinden sorunsuz şekilde çalışan uygulama harita tabanlı bir uygulamadır.

Mobiett ile İstanbul içinde bulunan bütün otobüs durakları birer akıllı durak olarak karşımıza çıkıyor. Böylece yola çıkmadan önce nasıl gideceğim derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Mobiett uygulamasını telefonunuza yüklediğiniz zaman uygulama ile konum bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor. Uygulama konumunuzu tespit ettikten sonra harita üzerinde size yakın olan durakları gösteriyor. Harita üzerinden durakları, duraklara gelen otobüs hatlarını, bu otobüslerin tahmini geliş saatlerini gerçek zamanlı olarak görebiliyorsunuz. Ben konum bilgisi paylaşmak istemiyorum diyorsanız uygulama içinde bu da düşünülmüş. Konum bilgisi paylaşmadan durak ve otobüs hattı arama işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Mobiett uygulaması üzerinde bir hat seçildiği zaman o hat ile ilgili detaylı güzergah bilgilerine harita üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Hattın geçtiği noktalar, uğradığı duraklar, hangi durağa kaç dakika içinde ulaşacağı gibi işinizi kolaylaştıracak bilgilere tek bir ekran üzerinden ulaşma imkanı var.

Mobiett uygulaması içinde bulunan bir başka özellik ise anlık mesaj gönderebilme ve beyaz masa seçenekleridir. Anlık mesaj sayesinde hatlarda meydana gelen kazalar, aksilikler ya da diğer durumlar anlık olarak paylaşılabiliyor. Beyaz Masa özelliği ise yolcuların isteklerini, şikayetlerini ve görüşlerini alabilmek için kullanılıyor.

Mobiett içinde oluşturacağınız Favori Listesi ile gün içinde kullandığınız durakları bir araya getirerek sürekli arama yapmak zorunda kalmazsınız. Böylece sıklıkla kullandığınız duraklara hızlı erişim sağlamış olursunuz.

Mobiett uygulamasının en önemli özelliklerinden birisi de bu uygulama için illa IOS ya da Android işletim sistemine sahip bir telefon gerekmiyor olmasıdır. Geliştirmeleri devam eden bir yazılım sayesinde İnternet erişimi olan bütün telefonlarda kullanılacak olan bir uygulama yapılıyor.

Mobiett uygulaması ile İstanbul’da ulaşımı kolaylaştırmak için mobil uygulama mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. IOS için Appstore, Android için Google Play mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 100 binin üzerinde kullanıcısı olan Mobiett uygulamasını siz de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Mobiett
Mobiett
Price: Free
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot
  • Mobiett Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz