LinkedIn’e Hikayeler Özelliği Geliyor

0
1123
linkedin hikayeler ozelligi

Profesyonel iş dünyasına yönelik paylaşımlar yapılan sosyal medya platformu LinkedIn, yeni bir özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcıların profesyonel ağını kurmasına imkan veren LinkedIn’de artık Instagram’dan aşina olduğumuz “hikayeler” özelliği olacak.

İş odaklı sosyal paylaşım platformu, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarının izinden gitmeye hazırlanıyor. LinkedIn‘de kullanıcıların yaptıkları paylaşımların 24 saat sonra silineceği “hikayeler” özelliği, yakın zamanda platforma eklenecek. İş hayatındaki etkinliklerden ve önemli duyurulardan daha hızlı ve pratik şekilde bilgi alınabilmesini sağlamak, bu özelliğin getirilmesinin nedeni olarak gösteriliyor.

İlk olarak Snapchat uygulamasında karşılaştığımız “hikayeler” özelliği, WhatsApp ve Instagram gibi günümüzün en çok kullanılan uygulamalarında da mevcut. LinkedIn ise bunlardan farklı bir formatta ancak “hikayeler” özelliğiyle kulllanıcılara daha iyi bir deneyim sunulması planlanıyor. Şirket şu an için yeni özelliği test etme sürecinde. Olumlu sonuç alındığı takdirde de bu özellik, tüm kullanıcıların kullanımına açık hale getirilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz