İstanbul Havalimanı’nda 5G Teknolojisi Uygulanacak

0
1235
istanbul havalimani 5g

Girişimcilerin işlerini geliştirmelerini ve yatırımcılarla buluşmalarını sağlayan, dünyanın ilk mobil uygulama fuarı olan Mobilefest, 21-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Fuarda ‘‘5G ve İleri Teknolojilerle Geleceğe Bakış Paneli’’nde GSM şirketlerinin CEO’ları bir araya gelerek 5G teknolojisi ile ilgili gerçekleştirdikleri çalışmalarından bahsetti. Panelin moderatörlüğünü yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da GSM şirketleriyle olan ortak bir projelerini duyurdu. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, üç operatörün ortaklığıyla İstanbul Havalimanı’nda 5G teknolojisini uygulayacaklarını belirtti. Sayan, konu ile ilgili ‘‘4.5G’yi, bu üç operatörümüzün ortaklığında yeni havalimanında kullanıyoruz. Yeni çalışmamızın da buradan müjdesini vermek istiyorum. 5G deneyimini de İstanbul Havalimanı’nda hayata geçireceğiz. Üç operatör ile ortak hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.  

Projede yer alan Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’in CEO’ları da yeni nesil teknolojilerin büyük bir hızla günlük hayatımıza yerleşmesinden bahsederken 5G teknolojisinin herkes için yeni fırsatlar sunacağına ve dünya ekonomisine olan katkısının önem arz edeceğine vurgu yaptı. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz