İşaret Dilini Hareketli Sözlük Yardımı ile Öğrenin

0
3564
İşaret Dilini Hareketli Sözlük Yardımı ile Öğrenin

İşaret Dili Nedir?

İşaret dili, işitme engelli insanların kendi aralarında ve diğer insanlar ile iletişim kurmak için kullandıkları, el hareketleri ve yüz mimiklerinin kullanılarak oluşturulduğu görsel dile verilen isimdir.

İşaret Dili Nasıl Öğrenilir?

Toplumda yer alan engelli vatandaşlar ile anlaşabilmek için işaret dili öğrenmek iyi bir şeydir. İnsanların işaret dilini öğrenebilmesi için pek çok yol vardır. Bunun için kursa gidebilirler ya da internet üzerinden öğrenebilirler.

Akıllı telefonların hayatmızın her alanına girmesi ile eğitim için de pek çok avantaj sağlandı. Artık geliştirilen mobil uygulamalar sayesinde pek çok şey elimizin altında oluyor. İşaret dili öğrenmek için de artık bir kursa gitmeye gerek yok. İşaret Dili – Hareketli Sözlük mobil uygulaması sayesinde işaret dilini canlı canlı öğrenebilirsiniz.

İşaret Dilini Hareketli Sözlük Uygulaması İle Öğrenin

İşaret dilini öğrenmek artık Hareketli Sözlük mobil uygulaması ile çok kolay. Bu uygulama içerisinde Türk işaret diline ait 5500+ Kelime ve 7250 den fazla işaret içeriyor. Alanında en geniş işaret sayısına sahip olan Hareketli Sözlük, içerisinde yalnız Türkçe değil farklı dillerin kelimelerini de barındırıyor.

Oldukça kapsamlı bir işaret dili öğrenme uygulaması olarak karşımıza çıkan Hareketli Sözlük uygulaması ile yalnızca Türkçe kelimeleri değil, İngilizce ve Almanca başta olmak üzere diğer dillerden de işaretleri öğrenebilirsiniz.

İşaret Dili – Hareketli Sözlük Uygulaması Ücretli Mi?

Cüneyt Küçükoğlu tarafında geliştirilen ve işaret dili öğrenimini kolaylaştırmayı hedefleyen bu uygulama ücretsizdir. Android işletim sistemleri için Google Play, iOS işletim sistemleri için ise App Store mağazalarının Eğitim kategorisi altında bu uygulamayı bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz