Instagram’a Beklenen Özellik Geldi!

0
1126

Instagram’a gelmesi beklenen önemli özellik sonunda geldi. Instagram’ın bu özelliği ile artık kullanıcılar paylaşımlarını programlayabilecek, ileri tarihte paylaşacakları gönderilerini planlayabilecekler..

Türkiye’nin ve dünyanın en çok kullandığı sosyal medya uygulamalarından biri olan, neredeyse hayatımızın olmazsa olmazı Instagram’a yeni bir özellik geldi. Kullanıcılar tarafından beklenen bu özellik Facebook’un Uluslararası Yayın Sözleşmesi (IBC) kapsamında açıklandı.

Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılacak?

Yeni gelen bu özellik Instagram’ın tüm kullanıcılarına aktif olarak açıldı. Peki Instagram’da gönderi zamanlama nasıl yapılır hadi ona bir bakalım.. Öncelikle Facebook İçerik Stüdyo’suna kayıtlı olmanız gerekiyor. Ardından sayfanızı açıp, “Gönderi Oluştur” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan bölümde, “Zamanla” seçeneği göreceksiniz. Buraya tıklayarak, istediğiniz bir tarihe paylaşım planlayabilirsiniz. Peki hikaye planlamak isteyenler ne yapacak? Söz konusu güncelleme de hikaye için gelen bir güncelleme olmaması kullanıcıları birazcık üzeceğe benziyor. Hikaye zamanlama için ise gerekli güncelleme gelene kadar üçüncü parti yazılımlar kullanılması bekleniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz