Instagram, Yeni Özelliği ile Dijital Tacizin Önüne Geçmeyi Hedefliyor

0
937
instagram yeni ozellik dijital taciz

Güvenliği artırmak isteyen Instagram, yeni bir özelliği duyurdu. “Sınırlar” olarak adlandırılan yeni özellik, Instagram kullanıcılarının dijital tacize uğramalarını engellemeye yönelik bir adım olacak.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, paylaşıma ve eğlenceye açık olduğu kadar nefret söylemleri ve tacize karşı da oldukça açık bir platform. Dijital tacizin en çok yaşandığı platformlardan biri olan Instagram, bu duruma çözüm olması amacıyla yeni bir özellik geliştirdi. “Sınırlar” özelliği, birçok kullanıcıyı memnun edecek.

Yeni eklenen özellik sayesinde nefret ve taciz içeren yorumlar geçici olarak sınırlandırılabiliyor. Hesaplara planlı ya da toplu bir şekilde yapılan tacizler bu şekilde engellenebilecek. Instagram Sınırlar ile kısıtlanan hesaplar, seçtiğiniz belirli bir süre boyunca yorum veya DM istekleri gönderemeyecek.

instagram sinirlar ozelligi dijital taciz

İstenmeyen etkileşimleri sınırlamak adına geliştirilen yeni özellik, toplu linç girişimlerine karşı güzel bir özellik gibi görünüyor. Instagram’ın “Sınırlar” özelliği, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede kullanıma sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz