Instagram ve Messenger’a “Kaybolan Mesajlar” Özelliği Geliyor

0
825
messenger instagram kaybolan mesajlar

Facebook uygulamalarına sohbetler için yeni bir özellik geliyor. Yeni “Vanish Mode” özelliğini kullanan Instagram ve Facebook Messenger kullanıcılarının mesajları, sohbetten çıktıklarında otomatik olarak silinecek.

Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcılarının sohbetlerine yönelik “Vanish Mode” adlı yeni bir özelliğini duyurdu. “Vanish Mode” olarak adlandırılan yeni özellik, daha önce Snapchat’te karşılaştığımız kaybolan mesajlar özelliğine dayanıyor. Instagram ve Messenger kullanıcıları bu özelliği aktif ettiklerinde, sohbetten çıktıktan sonra mesajlar ve sohbetteki tüm içerikler silinmiş olacak.

Kaybolan Mesajlar

Yeni modu aktif etmek için mevcut bir sohbette yukarı kaydırma işlemi yapmak gerekiyor. Modu kapatmak  için de tekrar ekranı yukarı kaydırmak yeterli olacaktır. Ayrıca sohbet ayarları kısmını kullanarak da Vanish Mode özelliğini ayarlayabilirsiniz.

vanish mode kaybolan mesajlar

Kaybolan mesajlar göndermenizi sağlayan Vanish Mode’da güvenliğe de önem verildiğine dikkat çekiliyor. Bu modu kullanarak gönderilen mesajların ekran görüntüsü alındığı takdirde karşı tarafa bildirim gideceği belirtildi.

Messenger uygulamasındaki Vanish Mode, ABD ‘de ve birkaç ülkede kullanıma sunuldu. Instagram’a da yakın zamanda özelliğin eklenmesi bekleniyor. Facebook, özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında henüz net bir bilgi paylaşmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz