Instagram Lite Uygulaması Kullanıma Kapatıldı

0
1013
instagram lite kullanima kapatildi

Instagram’ın, düşük özellikteki cihaz kullanıcılarına sunduğu Lite sürümü, kullanıma kapatıldı. İki yıldır test sürecinde olan Instagram Lite uygulamasını kullananlar artık ana uygulamayı ya da mobil web sitesini kullanmak zorunda kalacak.

Instagram, 2018 yılında kullanıma sunduğu Instagram Lite uygulaması ile düşük donanımlı mobil cihaz kullanıcıları ve bağlantısı güçsüz olan bölgelerdeki kullanıcılar için bir alternatif hizmet oluşturmuştu. 573KB’lık bir boyutla kullanıcılara sunulan Instagram Lite hizmeti sonlandırıldı. Kullanıcılar artık ana uygulamaya yönlendiriliyor.

Instagram Lite uygulaması cihazlarında yüklü olan kullanıcılar, ana uygulamadan giriş yapmak istemezlerse mobil tarayıcılarından erişmeyi tercih edebilirler. Facebook sözcüsü, uygulamanın kaldırılmasıyla ilgili “Instagram Lite uygulamasının testini sonlandırıyoruz. Sevdiğiniz kişilere bağlanmak için Instagram’ın en son sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.” ifadelerinin yanında yeni bir Lite sürümü geliştireceklerini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz