inMuseum

0
2617

Türkiye’deki müzeler için bir ses kılavuzu görevi gören aplikasyon, bugüne kadar geliştirilmiş en kültürel amaçlı uygulamalardan. Türkiye’nin tarihi yerleri ve en önemli müzeleri hakkında sesli rehber turu ile kullanıcıyı bilgilendirme, yerli ve yabancı turistler için yer ve müze kaynaklarının eksikliğini giderme amacı taşıyan inMuseum çok başarılı bir girişim. Uygulamada zaman kısıtı bulunanlar veya her şeyi ayrıntısıyla öğrenmek isteyenler için hızlı ve kapsamlı turlar sunuluyor. Bu turlarda öncelikle tarihi mekanların ve müzelerin tarihçesinden bahsediliyor. Hızlı turu tercih ederseniz özet niteliğinde önemli yerlerin anlatımları ile tur son buluyor. Kapsamlı turda ise müzelerin bütün ayrıntıları tek tek anlatılıyor. Kısacası Ayasofya, Topkapı gibi Türkiye tarihinde büyük öneme sahip müzeler ayağınıza kadar gelmiş oluyor. Ya da siz oralara gitmeden gezmiş sayılıyor üstelik araştırıp edinebileceğiniz tüm bilgileri bir nevi sanal tur uygulaması da diyebileceğimiz inMuseum sayesinde öğrenmiş oluyorsunuz.

Suit Tasarım tarafından geliştirilen uygulamada şuan için sadece Ayasofya ve Topkapı müzelerine ait içerik ve rehber kaydı bulunsa da, Türkiye’nin diğer önemli tarihi noktaları da rehber turları ile birlikte en kısa sürede aplikasyona dahil edilecek. Kitap okuma oranı oldukça düşük olan ülkemizde bu tür uygulamaların günden güne artması, kültürel gelişime katkı sağlamakla birlikte dinleyerek öğrenmekten yana olanlar için de fazlasıyla ideal olmalı. Bilinçli bir şekilde gezilerini gerçekleştirmek isteyenler için zamanla daha da kullanışlı ve yararlı hale gelecek olan aplikasyon, kültür gezilerine fırsat bulamayan kişilere de ilaç gibi gelecek.

Çoğunlukla işimizle ilgili, eğlence barındıran veya günlük hayata renk katan uygulamaların yer tuttuğu cihazlarımızda, tercihini eğitici ve kültürel uygulamalardan da yana kullanarak biraz eğlence biraz da kültür olsun diyenlerdenseniz bu aplikasyon kaçmaz. Tarih merakınız olsun olmasın yeni şeyler öğrenmek sizi heyecanlandırıyorsa, hiç durmayın ve cihazınıza uygun mağazaya uğrayın. inMuseum’u App Store veya Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilir, güncellemeleri yakından takip edebilirsiniz. Güncel versiyonuyla edinebileceğiniz inMuseum, 1.1.0 sürümünde hata düzeltmeleri ve güncellemeler barındırıyor. Bir sonraki güncellemede yeni turların eklenmesini dört gözle bekliyoruz.

-Reklam-
The app was not found in the store. 🙁
inMuseum
inMuseum
Developer: Suit Tasarım
Price: Free
  • inMuseum Screenshot
  • inMuseum Screenshot

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here