Hızlı okuma – Kitap Okuyucu

0
1211
hizli okuma kitap okuyucu uygulama inceleme

Okuma hızınızı artırarak zamanı daha verimli kullanmak ister misiniz? Birçok kişi, okuduğunu daha iyi anlayabilmek için yavaş okumanın etkili olabileceğini düşünür. Ancak doğru bir teknikle hızlı okuma yaparak da okuduğunuzu anlamanız mümkündür. Bir makale, rapor üzerinde çalışırken bu becerinizin size neler kazandırabileceğini düşünün. Hızlı okuma becerinizi geliştirebilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde eğitici çalışmalarla bunu yapabilirsiniz. Hadi o zaman bu uygulamalardan biri ile tanışalım. Hızlı okuma – Kitap Okuyucu!

Hızlı okuma – Kitap Okuyucu mobil uygulaması, dikkati geliştirecek çeşitli egzersizleriyle anlayarak hızlı okumanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Yavaş okumamızın en temel sebebi, odağımızın dağılmasıdır. Bu uygulama, odağın dağılmasını engellemek için metinlere hareketlilik kazandırıyor.

Uygulamada cihazınızdan seçtiğiniz PDF’i üç farklı okuma modunda akış halinde okuyabilirsiniz. Sürekli akan metinler dikkatinizin sürekli metinde kalmanızı sağlıyor. Metinlerin akış hızını ayarlayabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman durdurabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. PDF’te kaçıncı sayfada kaldığınız da otamatik olarak kaydedilir.

Hızlı okuma – Kitap Okuyucu uygulamasının farklı okuma modlarından bahsedelim. Flash modunda kelimeler, kırmızı oklarla belirlenmiş alanda gözükecektir. Bu şekilde göz hareketleri ile zaman kaybetmeyip daha hızlı okuma pratiği yapılıyor. İmleç modunda sadece hareket eden metnen odaklanın ve bu metni takip edin.

hizli okuma uygulamasi

Uygulamanın bir diğer okuma modu olan akış modunda kendi hızınıza göre ayarladığınız akan metnii okuyorsunuz. İstediğiniz bir PDF’i açın ve bu modları deneyerek okuma hızını geliştirmeye başlayın. Her gün belirli bir vaktinizi ayırarak bu modlarla seçtiğiniz bir kitabı okumak, gelişiminiz açısından faydalı olacaktır.

Uygulamada çeşitli egzersizler olduğunu da söylemiştik. Genişletme, hızlandırma, çemberler, flash, koşan kelimeler gibi göz egzersizleri mevcut. Ayrıca konsantrasyonu geliştirmek için de karşılaştırma, schulte tablosu gibi eğitici çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Her egzersizde seviye ilerledikçe biraz zorlanabilirsiniz. Ancak devam ettikçe göz kaslarınızın ve dikkatinizin ne kadar geliştiğini görebilirsiniz.

Hızlı okuma – Kitap Okuyucu’da haftalık verilerinizi de takip edebiliyorsunuz. Her hafta için yaptığınız egzersizleri ve okuduğunuz sayfa sayısını inceleyebilir, ilerlemenizi kontrol edebilirsiniz.

Siz de okuma hızınızı artırmak istiyorsanız Hızlı okuma – Kitap Okuyucu uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz. Uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Hızlı okuma - Kitap Okuyucu
Hızlı okuma - Kitap Okuyucu
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot
  • Hızlı okuma - Kitap Okuyucu Screenshot

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz