Hello Word – Kelime Ezberle

0
3281

İş hayatında, okul hayatında hatta gittiğimiz tatilde bile karşımıza çıkan bir dildir İngilizce. Bütün dünyanın haberleşmek için kullandığı ortak dil olması nedeni ile çoğu zaman bilmemiz gerekir. Bunun için yüzlerce lira verip kurslara, eğitimlere katılırız. Fakat artık cep telefonlarının akıllı olması ile uygulama geliştiriciler bu duruma da el atmış bulunuyor. İngilizce öğrenmenizi ve kelime bilginizi artırmak için günlük hayatınızda kullanacağınız Hello Word uygulaması tam da bu amaçla yazılmış bir mobil uygulamadır.

Hello Word uygulaması adından anlaşılacağı gibi İngilizce kelime bilginizi artırarak kelime ezberlemenizi kolaylaştıracak bir uygulamadır. Yabancı dil öğrenmenin en zorlu yanı olan kelime dağarcığını artırmak artık zannedildiği kadar zor değil.

Çünkü Hello Word, konuşmalarda sıklıkla kullanmanız gereken ve bilmeniz gereken kelimeleri size öğretmek için bu kelimeleri parmaklarınızın ucuna geliyor. Bu sayede sözlüklerde arama yapmadan, bir kelimenin anlamını aramak için uğraşmadan yalnızca bir uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hello Word uygulaması ile İngilizce seviyeniz ister başlangıç düzeyinde olsun ister ileri bir seviyede olsun, öğrendiğiniz kelimeleri kayıt altına alabilirsiniz. Bir film izlerken ya da kitap okurken karşınıza çıkan yeni bir kelimeyi anlamı ile birlikte Hello Word’e yazabilirsiniz. Daha sonra bu kelimelere kısa ve kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

Şu an için uygulamada yaklaşık 800 kelime anlamı ile birlikte sizleri bekliyor. Fakat uygulamanın geliştirme aşamasında olduğunu ve her geçen gün daha fazla kelimenin eklendiğini unutmamalısınız.

Yolda yürürken, otobüs ile eve, okula ya da işe giderken boş durmaktansa İngilizce kelime ezberlemek ve İngilizce kelime bilgimi artırmak istiyorum diyorsanız Hello Word uygulaması tam size göre bir uygulamadır. Kullanıcı dostu arayüzü, kolay anlaşılır ekranları ile kullanan kişileri memnun eden bu uygulamayı mobil uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

Hello Word ile kelime ezberleme kartlarına, yanınızda taşımak zorunda kaldığını defter ya da sözlüklere veda etmeye hazır olun. Bütün bunları tek bir uygulama içinde yapabiliyor olmanın kolaylığını yaşayın.

Burak Furkan Asiltürk tarafından geliştirilen ve yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışan Hello Word mobil uygulamasını ücretsiz olarak App Store mağazası üzerinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz