Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi

0
3121
handy library uygulamasi

Günümüzde kitap okuma alışkanlığı geçmişe göre her ne kadar azalmış olsa da hala boş vakitleri değerlendirmek amacıyla tercih edilen aktivitelerin başlarında, kitap okumanın yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle gün içinde ulaşımda geçirilen vakitleri verimli bir şekilde kullanmak isteyenler, kitap okumaya öncelik verebiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte artık yanımıza kitap almayı unuttuğumuzda da akıllı telefonlarımızdaki e-kitap uygulamalarından bu eylemi gerçekleştirebiliyoruz. Tabi ki kitap okumayı sadece boş vakit değerlendirmesi olarak değil, alışkanlık olarak gören ve kitap okumak için ayrıca vakit yaratan kitapseverler de var. Biz de bu yazımızda kitap okumaktan keyif alan, kütüphanesi zengin kitapseverlerin hoşuna gidecek bir uygulama paylaşmak istedik. Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi uygulaması, kütüphanenizde bulunan kitapları her ayrıntısıyla uygun şekilde düzenlemenize yardımcı olur. Kitapseverlerin oldukça memnun kalacağı bu uygulamayı daha yakından tanıyalım.

Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi uygulamasında, kişisel kütüphanenizdeki tüm kitapları uygulamaya kaydederek istediğiniz notlarla düzenleme yapabiliyorsunuz. Kitapları uygulamadaki kitaplığınıza yüklemek de oldukça kolay. Ekleyeceğiniz kitabın ISBN kodunu tarayarak kitaplığınıza hızlıca kaydedebilirsiniz. Peki kitap ödünç verdiğiniz ama kime ödünç verdiğinizi hatırlamadığınız zamanlar oldu mu? Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi uygulaması bu anlamda sizi oldukça rahat ettirecek. Kütüphanenizde kayıtlı olan kitaplardan ödünç vereceğiniz kitabın notlar bölümüne, kitabı alacak kişinin bilgilerini ve tahmini geri teslim edeceğini belirttiği tarihi not alabiliyor, o tarih için hatırlatıcı kurabiliyorsunuz. Böylelikle kitaplarınızın takibini rahatlıkla yapabileceksiniz.

Uygulamanın ayarlar menüsünde dosyayı dışa aktarma, yedekleme, yardım ve uygulama hakkında bilgi verme gibi özelliklere ulaşabiliyorsunuz. Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi uygulaması içerisinde  kayıtlı olan kitapları da okunacaklar listesine almanız mümkün. Başlık, yazar ya da biliyorsanız ISBN koduna göre arama yaptığınızda çevrimiçi kitapların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aramanızla eşleşmeyen kitapları da manuel olarak kitaplığınıza, istek listenize ekleyebiliyorsunuz. Kitaplığınızdaki kitapları raflara ve kategorilere göre ayırıp başlığa, yazara, tarihe göre sıralayarak istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Okunan veya henüz okunmayan kitapları bu uygulamada, rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Kitapseverler için kullanımı oldukça işlevsel ve keyifli olan Handy Library – Kütüphane Düzenleyicisi uygulamasını siz de deneyimlemek isterseniz Play Store mağazasından cihazınıza yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz