Google’ın Oyun Geliştirme Stüdyoları Kapanıyor

0
803
google oyun gelistirme studyolari kapaniyor

Google, Stadia için oyun geliştirme stüdyolarını kapatacağını açıkladı. Bütçe ve zamanla ilgili nedenlerden dolayı bu kararı aldığını duyuran Google, üçüncü taraf oyunları sunarak yoluna devam edecek.

Google, Kasım 2019’da piyasaya sunduğu bulut tabanlı oyun platformu Stadia için yeni bir karar aldı. Oyunseverleri bir arada buluşturan Google Stadia için oyun geliştirecek stüdyolar kapatılıyor. Biri Montreal diğeri de Los Angeles’ta bulunan Stadia Games ve Entertainment stüdyoları, hizmetlerine son verecek.

Google, Stadia İçin Oyun Stüdyolarını Kapatıyor

2019’da oyunculara büyük bir heyecan yaşatan Google, açıklamasıyla oyuncuları üzmüş oldu. Şirket, Stadia’ya özel oyun geliştireceklerini de duyurmuştu. Ancak hedeflenen olmadı. Google, Stadia için hizmet veren oyun stüdyolarını kapatıyor.

google stadia gelistirme studyolari kapaniyor

Oyun geliştirme sürecinin fazla zaman ve yüksek maliyet istediğini açıklayan Google, önceliklerinin bu olmadığını neden olarak gösteriyor. Platforma özel oyunlar üretme hedefinden vazgeçen şirket, üçüncü taraf oyun geliştiricilerine yönelecek.

Google’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde

Sıfırdan sınıfının en iyisi oyunları oluşturmak uzun yıllar alıyor ve önemli bir yatırım gerektiriyor aynı zamanda maliyet katlanarak artıyor. Stadia’nın kendini kanıtlamış teknolojisine odaklanmanın yanı sıra iş ortaklıklarımızı derinleştirmeye odaklandığımızdan, dahili geliştirme ekibimiz SG&E’den özel içeriği, yakın vadeli planlanan oyunların ötesine getirmek için daha fazla yatırım yapmamaya karar verdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz